تاپفیل

تاپفیل

Topfil
 
 
تاپفیل مجموعه وسیعی از مغزی های میوه ای تهیه شده از تکه های میوه تازه می باشد  که جهت بهبود بافت و زیبایی ظاهری محصول تولید شده است. 
 
 جهت حفظ طعم محصول نهایی، میوه های تازه در طبیعت چیده می شوند. به این دلیل تاپفیل های کاتسان طعم تازگی را در خود حفظ می کنند.
 
تاپ فیلینگ های برند کاتسان، مغزی با تکه میوه دارای 70% درصد میوه تازه بوده و می توانند به عنوان مغزی و یا روکش استفاده شوند.
 
 
همچنین ممکن است جهت طعم دار کردن خامه و یا به عنوان مغزی در انواع کوکی ها، کیک ها، کروسان ها و شکلات های ویژه مورد استفاده قرار گیرندو یا به عنوان کرم در انواع وافل و یا جهت تزئین با ظاهری شفاف و بافتی یکنواخت به کار می روند.
 
 
زمانی که شرایطی همچون کمبود وقت یا ملاحظات اقتصادی امکان استفاده از کرم های کاسترد سنتی را فراهم نمی سازد، کرمفیل و تاپفیل نتایج بسیار عالی و کیفیت ثابتی را در انواع محصولات به شما ارائه خواهد داد.
 
 
این محصولات مقاوم به حرارت بوده و طی فرایند انجماد و  یخزدایی خواص خود را حفظ می کنند. پایین بودن میزان تبخیر حین پخت، کیفیت و پایداری مغزی را در محصول نهایی به بهترین شکل ممکن تضمین می کند. با استفاده از آنها می توانید یک مغزی با حجم بسیار عالی و با مهاجرت آبی بسیار محدود بین مغزی و سطح محصول داشته باشید که می تواند قبل یا بعد از پخت به صورت دستی یا اتوماتیک مورد استفاده قرار گیرد.
 
 
مساله حائز اهمیت در ارتباط با تاپفیل های کاتسان همانند محصولات دیگر این برند ،تحمل دمای 240 درجه فر را دارا می باشند و پس از پخت نیز در
محصول تزریق شده حرکت نمی کند و پس از سرد شدن در یخچال خشک نشده ویا پاستیلی نمی شود.