آموزش تزیین کیک گلدونی(کاری متفاوت)

 

تزیین کیک

 

آموزش تزیین کیک مدل گلدان گل

برای این تزیین شیک و زیبا به کیک شکلاتی ، شکلات ، خمیر فوندانت و رنگ خوراکی نیاز دارید.

کیک شکلاتی را از قبل آماده کنید ( برای این تزیین 2 کیک شکلاتی نیاز دارید ) ، پس از اینکه کیک پخت و سرد شد هر کیک را به 2 یا 3 قسمت برش بزنید ( بخش بالای هر کیک را با چاقو صاف کنید و بتراشید و خرده های آن را برای انتهای کار کنار بگذارید ).

 

تزیین کیک

 

لایه های کیک را روی هم قرار دهید و بین لایه ها شکلات بزنید ( میتوانید مقداری گردو خرد شده بین لایه ها بریزید ) ، پس از چیدن تمام لایه ها اطراف کیک را با شکلات بپوشانید .

 

تزیین کیک

 

مقداری خمیر فوندانت را با رنگ خوراکی رنگ کنید تا به رنگ سفالی شود ( ترکیب زرد ، قرمز ، مشکی ) ، خمیر را روی سطح کار به شکل مستطیل پهن کنید و دور کیک را با آن پوشش دهید.

 

تزیین کیک

 

اضافی خمیر را در بالای گلدان جمع کنید و با چاقو جدا نمایید ، همانند شکل اصلی گلدان سفالی 1/4 بالای گلدان برجسته تر است ، مقداری دیگر از خمیر فوندانت را به صورت نواری برش بزنید و در لبه گلدان متصل کنید و با استفاده از کمی اب به لایه قبلی متصل نمایید .

 

تزیین کیک

 

در بخش بالای گلدان یا همان خاک گلدان از خرده های کیک که قبلا کنار گذاشته اید استفاده کنید ، کمی شکلات در بالای گلدان بریزید و پخش کنید سپس خرده کیک های شکلاتی را روی ان بریزید و با دست کمی فشار دهید.

 

تزیین کیک 

مقداری خمیر فوندانت را با رنگ های بنفش ، صورتی ، زرد و سبز رنگ کنید ، برای هر گل 5 گلبرگ دایره ای شکل از خمیر برش بزنید و همانند شکل گلبرگ ها را در کنار هم قرار دهید و با کمی اب بچسبانید ، گل ها را داخل کاسه های گودی قرار دهید و کناری بگذارید تا خشک شوند.

تزیین کیک

 

مرکز هر گل را با خمیر زرد کوچکی تزیین کنید و با خمیر فوندانت سبز برگ هایی ایجاد کنید ، پس از خشک شدن برگ ها و گل ها را روی کار بگذارید و با کمک شکلات در جای خود ثابت کنید ( پیش از آماده کردن گلدان ، گل ها و برگ را آماده کنید ).

حالا فکر کنید که جلوی هر میهمان یک گلدان باشه و شما شروع به خوردن کنید .