چگونه گاناش شکلاتی درست کنیم؟

تزیین روی کیک همیشه کار هیجان انگیزی است که به کمی ذوق و خلاقیت نیاز دارد. همه تلاشی که برای آماده سازی و پخت کیک انجام می دهید به همین مرحله آخر، یعنی تزئین کیک وابسته است. خوشمزه ترین کیک ها وقتی همراه با تزیین باشند خوشمزه تر به نظر خواهند رسید.

گاناش شکلاتی

کیک ها در انواع مختلف و طعم های مختلفی وجود دارند که هر کدام دستور پخت متفاوتی دارند.

کیک های ساده و کیک های طعم دار همگی برای تزیین مناسب هستند تزیین روی کیک کاملا سلیقه ای است و بستگی به ذائقه افراد دارد. بسیاری از افراد از خامه برای تزیین روی کیک استفاده می کنند ولی می توان ترکیبی از میوه ها، مغزها، کرم ها و گاناش شکلاتی را برای تزیین روی کیک در نظر گرفت.

گاناش شکلاتی چیست؟

گاناش شکلاتی چیست؟

Ganache از واژه ای فرانسوی گرفته شده و به معنای لعاب، سس . پر کننده هایی است که در شیرینی پزی استفاده می شود. برای اولین بار محصولی به نام گاناش در سال ۱۸۵۰ در پاریس ارائه شد. گاناش ظاهری صاف با بافتی لطیف را بر روی کیک و شیرینی ایجاد می کند. در صورت لزوم می توان گاناش را با برخی مایعات و یا افزودنی هایی ترکیب کرد.

گاناش شکلاتی معروفترین گاناش در دنیاست که با توجه به نوع شکلات می تواند طعم های مختلفی داشته باشد. نسبت کرم به شکلات، قهوه یا کاکائو در شکلات، غلظت و افزودنی های گوناگون نظیر مغزها توانسته ترکیبات متنوعی از گاناش را برای دوستداران کیک شیرینی به وجود آورد.

طرز تهیه گاناش شکلاتی برای تزیین کیک

طرز تهیه گاناش شکلاتی برای تزیین کیک

در واقع گاناش شکلاتی دستورالعمل مشخص ندارد برای تهیه گاناش شکلاتی از پیمانه های اندازه گیری و فر خبری نیست. مواد آموزش امروز ما تنها شکلات و خامه است. به این ترتیب که ترکیب شکلات و خامه همان ترکیبی است که به گاناش شکلاتی معروف است.

نوع شکلات بستگی به خود شما دارد درصد شیرینی و طعم شکلات را به سلیقه انتخاب کنید. شکلات شیری، شکلات تلخ با درصدهای مختلف و حتی شکلات سفید می تواند برای تهیه گاناش شکلاتی استفاده شود. به طور معمول برای تهیه گاناش شکلاتی از شکلات تخته ای استفاده می کنند. البته اگر رژیم خاصی را رعایت می کنید می توانید شکلات تلخ را نیز امتحان کنید. 

مقدار ۲۰۰ گرم خامه صبحانه را به همان صورت استفاده می کنیم و نیازی به شیرین کردن خامه با شکر نیست. شکلات به اندازه کافی شیرینی دارد و تنها شیرین کننده گاناش همین شکلات است. خامه را در ظرف مناسبی بریزید و روی حرارت کم قرار دهید. مراقب باشید که شعله زیاد نباشد و خامه نجوشد. وقتی گوشه های ظرف حباب های ریزی دیده شد نوبت به افزودن شکلات می رسد.

شکلات ها را خورد کنید و درون ظرف خامه بریزید. شکلات را با کمک هم زن دستی با خامه مخلوط کنید. در این مرحله نباید شکلات را هم بزنید بلکه تنها شکلات داخل خامه گرم بشود. مدت زمان ۵ دقیقه صبر کنید و به مواد استراحت دهید.

سپس با استفاده از هم زن دستی خامه و شکلات را هم بزنید. هم زدن را به آرامی ادامه دهید تا زمانی که مخلوط شکلات و خامه کاملا یک دست و براق شود. اکنون شعله را خاموش و گاناش شکلاتی را از روی حرارت بردارید.

گاناش شکلاتی را تا زمانی که به طور کامل سرد شود مرتب هم بزنید. هم زدن موجب خنک شدن گاناش شکلاتی می شود. سپس می توانید گاناش را در یخچال قرار دهید. در واقع گاناش شکلاتی نوعی خامه شکلاتی است که در شیرینی پزی کاربرد فراوانی دارد.

سس گاناش شکلاتی

استفاده از گاناش شکلاتی برای تزیین

قبل از اینکه گاناش شکلاتی به صورت کامل سرد و غلیظ شود در حالی که هنوز کمی روان است برای پوشش دهی کیک مناسب است. می توانید دور تا دور کیک را با گاناش شکلاتی بپوشانید.

پس از سرد شدن، گاناش غلیظ تر خواهد شد که اکنون آماده برای شکوفه زدن روی کیک است. با استفاده از قیف و ماسوره روی کیک را می توانید شکوفه های کوچکی بزنید. اگر کیک چند لایه داشته باشید گاناش شکلاتی را ما بین لایه های کیک بکشید تا یک کیک چند لایه خوشمزه تهیه کنید.

غلظت گاناش شکلاتی را با کم و زیاد کردن شکلات تنظیم کنید. اگر مقدار شکلات را به اندازه ۲ برابر خامه در نظر بگیرید گاناش شکلاتی خیلی سفت و غلیظ خواهد شد و هر چه مقدار شکلات کمتر باشد شکلات روان تر می شود. اگر خامه به اندازه دو برابر شکلات باشد گاناش شکلاتی بسیار غلیظ شده و سس گاناش به دست می آید. توت فرنگی را داخل سس گاناش زده و میز پذیرایی را کامل کنید.