کرونا تقاضا برای خرید محصولات بسته‌بندی‌شده را افزایش داد

کرونا تقاضا برای خرید محصولات بسته‌بندی‌شده را افزایش داد

دبیرکل کانون انجمن‌های صنایع غذایی با بیان اینکه محصولات صنایع غذایی ایمن‌ترین مواد غذایی در زمان شیوع ویروس کرونا هستند گفت: با توجه به بالا بودن ذخایر استراتژیک کشور و فراوانی مواد خام و ظرفیت‌های بالای تولید، تقاضای مردم پاسخ داده می‌شود.

کرونا تقاضا برای خرید محصولات بسته‌بندی‌شده را افزایش داد

کاوه زرگران، دبیرکل کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار کرد: محصولات صنایع غذایی بسته‌بندی‌شده دارای پروانه از وزارت بهداشت در شرایط زمان حاضر امن‌ترین و مطمئن‌ترین منبع برای تأمین محصولات غذایی مورد نیاز مردم هستند و صنایع غذایی ایران ظرفیت کافی برای افزایش تولید و تأمین مواد غذایی مورد نیاز همه مردم کشور را دارد.

دبیرکل کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران با اشاره به خروج کمتر مردم از خانه در پی شیوع ویروس کرونا در کشور اظهار داشت: این روزها مردم ترجیح می‌دهند خریدهای خود را به‌صورت یکجا از فروشگاه‌های مواد غذایی انجام دهند به‌طوری که این موضوع تقاضا برای مواد غذایی را بالا برده است و در مقاطعی باعث خالی شدن قفسه‌های فروشگاهی شده است، در حالی که این موضوع می‌تواند به کندی شبکه توزیع در عکس‌العمل به تقاضای بالای مردم مرتبط باشد.

احتمال وجود ویروس در محصولات غذایی خیلی کم است

وی در ادامه تأکید کرد: در روند تولید محصولات صنایع غذایی فرآیندهایی وجود دارد که عملاً امکان وجود هرگونه ویروس و باکتری را به پایین‌ترین سطح می‌رساند که عملیات پخت در دمای بالای 200 درجه در محصولات آردی مانند انواع کیک و ماکارونی و عملیات پاستوریزاسیون در محصولات مایع چون محصولات لبنی و نوشیدنی‌های کارخانه‌ای از جمله این فرآیندها هستند.

دبیرکل کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران یادآور شد: بسته‌بندی فرآورده‌های غذایی به‌شیوه‌های مدرن و نوین بدون دخالت دست در کارخانجات انجام می‌شود که عملاً امکان ورود هرگونه ویروس به داخل محصول را از میان می‌برد و محصولات صنایع غذایی در سلامت کامل هستند، به همین علت بهتر است مردم از محصولات فله کمتر استفاده کنند.

وی تأکید کرد: در شرایط کنونی کشور با توجه به مخاطرات بهداشتی موجود ایمن‌ترین مواد خوراکی محصولات صنایع غذایی است که دارای پروانه ساخت هستند محصولاتی مانند شیر و لبنیات پاستوریزه، نوشیدنی‌های پاستوریزه و کنسروجات از محصولاتی هستند که ایمنی غذایی بیشتری نسبت به مواد خوراکی فله دارند.

سطح خارجی بسته‌بندی مواد غذایی قبل از استفاده شسته شود

زرگران گفت: از آنجا که این محصولات بعد از بسته‌بندی شدن در کارخانه‌ها، در شلف فروشگاه‌های عرضه مواد غذایی قرار می‌گیرند و برای بالا بردن ایمنی غذایی توصیه می‌شود مردم قبل از مصرف اقدامات مراقبتی را رعایت کنند و سطح خارجی محصولاتی مانند کنسروجات را ابتدا شست‌وشو دهند و بعد بازگشایی و استفاده نمایند.

اولین نفر باشید که دیدگاهش را می نویسد !

دیدگاه شما برای ما مهم است.