روغن پالم

 

عضو انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور با انتقاد نسبت به اغواگرانه بودن تبلیغات روغن در تلویزیون و در قالب تبلیغات مختلف متذکر شد: امروزه شاهد تبلیغ روغن‌های سرخ‌کردنی بدون پالم هستیم در حالی که وجود روغن پالم در روغن‌های سرخ‌کردنی در صورتی که از فرمولاسیون صحیحی برخوردار باشند بهتر از  روغن‌هایی با مقاومت حرارتی پایین است.

اسفرجانی عدم حضور متخصصین تغذیه در شورای سلامت و شورای بازبینی صدا و سیما را یکی از دلایل این تبلیغات ناصحیح دانست‌.

عضو انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور با اشاره به نقش مهم وزارت بهداشت در کنترل بر این تبلیغات گفت: نبود کنترل دقیق بر ادعاهای تبلیغاتی مواد غذایی و همچنین کمرنگ بودن نقش انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای کشور در وزارت بهداشت از مشکلاتی هستند که باید توسط وزارت بهداشت رفع شوند.

وی نسبت به پایین بودن سواد تغذیه‌ای مردم در سطوح مختلف جامعه نیز هشدار داد و بر  نقش مؤثر آموزش و پرورش در افزایش آگاهی مردم تأکید و تصریح کرد: تشکیل بسیج آموزشی برای تبلیغ و فروش مواد غذایی سالم و همگام‌سازی لیست اقلام ممنوعه و نظارت بر بوفه‌ها می‌تواند بر بهبود وضع تغذیه دانش‌آموزان و خانواده‌ها بسیار مؤثر باشد.

 

مزایا و معایب استفاده از روغن پالم/ روغن پالم فاقد چربی ترانس است
 

مزایا  روغن پالم/ روغن پالم فاقد چربی ترانس است

 

روغن پالم یکی از روغن های خوراکی است که بر اساس کدکس بین‌المللی و استانداردهای قابل مصرف خوراکی است.

به گزارش خبرگزاری موج، روغن ها و چربی های خوراکی سهم قابل توجهی از رژیم غذایی انسان را تشکیل می دهند بنابراین باید به گونه ای باشد که سلامت مصرف کننده را تهدید نکند.

روغن پالم یک نوع روغن خوراکی است و نباید از آن ترسید، مزایا و معایبی دارد که هر کدام در جای خود و در مقایسه با سایر روغن ها باید دیده شود که روغن پالم از روغن های جامد بسیار بهتر و کم ضررتر است اما در مقایسه با سایر روغن های گیاهی دیگر اسید چرب ترانس بیشتری دارد.

درصورتی که اسید­های چرب اشباع آن کمتر از ۲۰% باشد، استفاده از آن در روغن نباتی در حد مجاز زیانی ندارد  اما در صورتی که بیش از ۲۰ درصد اسید چرب اشباع داشته باشد در مصارف غیر خوراکی مانند صنایع صابون سازی و آرایشی، بهداشتی و شیمیایی می­توان استفاده کرد که در حال حاضر نیز حجم زیادی از این روغن در این موارد استفاده می­ شود.

روغن پالم1

خصوصیات روغن پالم 

کالری و ویتامین

روغن پالم این محصول یکی از ۱۷ نوع روغن خوراکی دنیاست که ارزش غذائی بالائی دارد و مانند سایر روغن ها از هر گرم روغن 9 کیلو کالری انرژی ایجاد می شود و شامل ویتامین های محلول در چربی مانند  A،D،E ،Kمی باشد. منبع غنی پیش ساز ویتامینA به شکل کارو تنوئید هاست. رنگ مایل به قرمز به دلیل محتوای بتا کاروتن بالا است روغن تصفیه شده قرمز رنگ پالم در برخی از کشورها برای پیشگیری از کمبود ویتامینA  استفاده دارد.

کلسترول

روغن پالم مانند سایر روغن های گیاهی حاوی مقدار کمی پیش ساز کلسترول گیاهی می باشد. رژیم های غذایی با مقدار زیاد اسیدهای چرب اشباع شده منجر به افزایش غلظت بالای کلسترول در خون و به خصوص افزایش (LDL- کلسترول) می شود که این امر سبب بروز عوارض بالا و مرگ و میر ناشی از بیماری عروق کرونر قلب می گردد . اسیدهای کوتاه و متوسط زنجیره ای به سرعت متابولیزه می شود و هیچ تأثیری بر سطح کلسترول ندارد .

اسیدهای چرب ترانس:

اصولاً حالت ترانس در فرآیند هیدروژناسیون روغن های گیاهی و تبدیل آن به روغن جامد بوجود می آید که مضرات آن مانند اسیدهای چرب اشباع برآورد شده است. در روغن پالم طبیعی اسید چرب ترانس وجود ندارد.

خواص آنتی اکسیدانی

توکوفرولها خاصیت آنتی اکسیدان دارند و وجود آنها در روغن های گیاهی باعث پایداری روغن میشود.مقدار این ترکیبات طی فرآیند تصفیه ی روغن کم میشود.سطح آنتی اکسیدانهای طبیعی (توکوفرول ها) در انواع پالم 150-1500( میلی گرم / کیلوگرم) و در پالم کرنل260( میلی گرم / کیلوگرم) است.

روغن پالم6

سایر کاربردهای روغن پالم

سوخت زیستی روغن نخل را می توان به عنوان بیودیزل (سوخت زیستی) که آن هم معمولا به عنوان روغن پالم متیل استر شناخته شده است استفاده کرد.

روغن پالم متیل استر از طریق یک فرایند به نام تبادل استری ایجاد شده است. سوخت زیستی روغن پالم معمولا برای ساخت بیودیزل روغن پالم مخلوط با سایر سوخت ها مخلوط می شود. بیو دیزل روغن پالم استاندارد N14212 اروپا را برای سوخت زیستی دریافت کرد. بزرگ ترین واحد تولید بیو دیزل روغن پالم در جهان در سال 2011 فنلاند بود که روغن بیو دیزل گیاهی را در سنگاپور افتتاح کرد.

فواید روغن پالم

روغن پالم همچون انواع دیگر روغن گیاهی، کلسترول ندارد. فاقد چربی ترانس است. از برخی انواع ویتامین E یعنی «توکوترینول» غنی است که شواهدی مبنی بر تاثیر مثبت آنها در جلوگیری از لختگی و انسداد عروق کاهش آسیب مغزی پس از سکته وجود دارد. در مقابل اکسایش مقاوم و در دمای اتاق جامد است. همین موارد باعث شده است مصرف آن نسبت به روغن ترانس توصیه شود.

روغن پالم4

اولین نفر باشید که دیدگاهش را می نویسد !

دیدگاه شما برای ما مهم است.