رضایت بیش از ٩٢ درصدی مشتریان از انواع چای ماسوله

رضایت بیش از ٩٢ درصدی مشتریان از انواع چای ماسوله

در ادامه این نشست خبری نایب رییس شرکت صنایع غذایى به پخش و مسئول مستقیم انتقال برند سازی این چای ماسوله از سوییس به ایران اظهار کرد: دستگاه های تهیه و بسته بندی فله چای ماسوله از بهترین نوع هستند و به صورت کامل از آلمان وارد کشور شده اند.

پرهام امیدی در خصوص کیفیت این چای و این که آیا این چای از مزارع گیلان تهیه شده است ابراز کرد: این چای تماما از سیلان و دیگر نقاط جهان تهیه شده است ما معتقدیم استفاده چاى ایرانى در برند ماسوله هنوز نیازمند تنظیم سطح كیفى چاى ایران تا رسیدن به میزان  مشخص میباشد بعلاوه اینكه خود صنعت چاى در ایران نیازمند یك برنامه جامع و همكارى مشترك بین نهادهاى مربوطه و بخش خصوصى است كه بخشى از آن تكنولوژى و بخش دیگر آن وجود یك برند با پتانسیل بالا و نهایتا فرهنگسازى چیدمان برگ در كشاورز و شیوه فرآورى آن در تولید كننده مى باشد.

وی در ادامه بیان کرد: چای فعلا صد در صد خارجی است و به طور کامل از خارج از کشور وارد و در داخل کشور مجدد آزمایش و بسته بندی می شود ولی دور نمای شرکت این است که این چای در آینده اى نزدیك قطعا چاى ایرانى هم هست كه در حال حاضر تمام طراحییهاش انجام شده است.

امیدی با اشاره به شیوه انتخاب رنگها ، طراحییها و نوع بسته بندى ، چاى و طعم های آن بیان کرد: كلیه موارد  منجمله طعم چای و طرح بسته بندیها و... همگى قریب به ٢ سال به استان های مختلف کشور ارسال میشد و نتایج آن در بازگشت به مركز تحقیقات و فناورى شركت ارزیابى و به واحدهاى مرتبط انتقال پیدا میكرد. نهایتا در هر مقطع وقتی به رضایت مردم ایران به بالای ٩٠ درصد میرسیدیم ، آن نتایج را جهت بكارگیرى در جعبه ها یا خود محصول استفاده و آماده تولید می‌كردیم.

علت ٩٠٪‏ ونه قطعى ١٠٠٪‏ اینست كه ما براى اینكه ذائقه كل ایران را بدست آوریم مجبور بودیم در برخى از استانها سلیقه ١٠٠٪‏ مردم رو كم كرده و با تغییراتى دیگر سلایق ٧٠ یا ٨٠ درصدى رو به بالاى ٩٠ برسونیم.

وی در خصوص شناخت یک چای با کیفیت توضیح داد: چای خوب نباید گرد نارنجی داشته باشد و باید «رنگی آلبالویی شفاف» و داراى عطر مخصوص به طعم یا در صورت ساده بودن آن عطر مخصوص به برگ تازه چاى خشك را داشته باشد.

اگر در برخی بسته بندی ها و در رنگ چایی ها رنگ نارنجی مات یا كدر مشاهده شد به این معنی استکه دستگاه های تولید و فرآوردى چاى در کارخانه فرسوده یا برخى فرآیندهاى مهم خطوط تولید و فرآورى را ندارند.


بزرگ ضیافت چاى جهان در ایران

پرهام امیدی در خصوص میزان رضایت مندی مشتریان از برند ماسوله بیان کرد: یكى از ثمره هاى این ضیافت تماسهاى ١٤ روزه روزى ٨ ساعت بیش از هزاران تهرانى با چند خط شركت است كه دقیقا میزان رضایت ٩٩٪‏ از طعم و ٩٥٪‏ از ایده خلاق ارسال چاى درب منازل و اصطلاحا ارتباط مستقیم بدون وأسطه با مردم پایتخت از هر قشر و فرهنگ و زبان و... بوده است كه جا دارد همین از همه مردم عزیزم تشكر كنم.

وی در خصوص جزئیات ضیافت بزرگ چای ماسوله در سراسر تهران به خبرنگار «پرشین خودرو»، اظهار داشت: بیش از ٣ میلیون تی بگ چای ماسوله به همراه بوروشور در سراسر تهران به ٣ میلیون منزل با همكارى شرکت محترم پست ارسال شد.

مدیر عامل شرکت چای ماسوله نگاهی هم به آمار وضعیت چای و چای خوران در جهان انداخت و تصریح کرد: بیشتر چای جهان در 11 کشور از جمله هند، سریلانکا، روسیه، ایران و کنیا و دیگر كشورها تولید می شود. رتبه اول سرانه خوردن چای در جهان از آن انگلیسی ها است که با بیش از 98 درصد مصرف در جایگاه نخست قرار گرفته اند. ایرانیان نیز تقریبا در کل کشورهای جهان در جایگاه چهارم در مصرف چای قرار دارند.

امیدى در انتها رو كیفیت چاى تأكید بیشترى داشت كه مهمترین فاكتور براى مردم عزیز كیفیت چاى باید باشه و تمامى رقابتها در جهان و ایران نهایتا رضاتمندى مشترى رو باید در بر گیرد.
شركت خوب به شركتى گفته میشود كه یك بازى دوسر برد با مشترى و اجتماعش برقرار كند.

اولین نفر باشید که دیدگاهش را می نویسد !

دیدگاه شما برای ما مهم است.