کرمفیل یا فیلینگ

 

کرم فیل نام تجاری مغزی های کرمی آماده مصرف است و جهت استفاده در محصولات نانوایی و کیک قنادی که در دمای محیط نگه داری میشوند طراحی شده است.

کرمفیل و فیلینگ نام تجاری طیفی از محصولات است که با توجه به نیازهای امروز نانوایی ها و قنادی های صنفی و صنعتی، تولید شده است. زمانی که شرایطی همچون کمبود وقت یا ملاحظات اقتصادی امکان استفاده از کرم های کاسترد سنتی را فراهم نمی سازد، کرمفیل و فروتفیل نتایج بسیار عالی و کیفیت ثابتی را در انواع محصولات به شما ارائه خواهد داد. کرم فیل  مقاوم به حرارت بوده و طی فرایند انجماد و  یخزدایی خواص خود را حفظ می کند. پایین بودن میزان تبخیر کرم فیل حین پخت، کیفیت و پایداری مغزی کیک  را در محصول نهایی به بهترین شکل ممکن تضمین می کند. با استفاده از کرم فیل می توانید یک مغزی کیکبا حجم بسیار عالی و با مهاجرت آبی بسیار محدود بین مغزی و سطح محصول داشته باشید که می تواند قبل یا بعد از پخت به صورت دستی یا اتوماتیک مورد استفاده قرار گیرد

بنابرین کرم فیل محصولی است که با توجه به نیاز مشتریان به عنوان مغزی کیک مورد استفاده قرار میگیرد.
کرم فیل برای کیک های صنعتی و  کیک قنادی استفاده میشود.
نحوه استفاده در کارخانجات از کرم فیل به این گونه میباشد که کرم فیل  را با دستگاهها و وسائل مخصوص به داخل کیک پس از پخت تزریق میکنند.
دز مصرف کرم فیل  متفاوت میباشد.
بنابرین میتوان گفت کرم فیل بیشتر نقش طعم دهندگی به کیک را دارد و برای انواع کیک مانند کیک شکلاتی،کیک وانیلی،   کیک اسفنجی،کیک روغنی ،رولت و ... میتوان از کرم فیل استفاده نمود.
لازم به ذکر است علاوه بر کرم فیل،میتوان از  کرم کاکائو  به عنوان مغزی کیک استفاده کرد.